Godzina Kodowania 2014 to pierwszy krok w podróży do wiedzy o tym, jak działa nowoczesna technologia i jak tworzyć w niej nowe aplikacje. To możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut. Podczas Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 8-14 grudnia) spodziewamy się, że ponad 10 milionów osób z całego świata w wieku od 6 do 106 lat przyłączy się do naszej akcji. W Godzinie Kodowania można brać udział będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu. Musisz mieć jedynie godzinę i osiągalny Internet z Twojego komputera lub urządzenia mobilnego.
Obejrzyj uważnie filmy zamieszczone na tej stronie - pada tam wiele argumentów, dlaczego tak ważna jest informatyka w dzisiejszych czasach. Potem postępuj zgodnie z kolejnymi krokami, aby być razem z nami. Życzymy powodzenia i sukcesów, a przede wszystkim dobrej zabawy!KROK 1


Dowiedz się więcej i potrenuj kodowanie przez Godzinę.

KROK 2


Zarejestruj się do dalszej zabawy:
Uczeń/Uczestnik lub Nauczyciel/Organizator.

KROK 3


Jeśli jesteś już zarejestrowany:
Zaloguj się i dalej trenuj kodowanie zdobywając trofea.

Sprawdź, ile osób na świecie wzięło już udział w Godzinie Kodowania. Jesteś wśród nich!

Godzina Kodowania będzie dostępna w trakcie Tygodnia Informatyki, możesz wybrać dowolny termin przystąpienia do niej. Najpierw jednak obejrzyj filmy, w których występują gościnnie Prezydent USA Barack Obama, Bill Gates, Mark Zuckerberg, założyciel Black Eyed Peas will.i.am i gwiazda NBA Chris Bosh i mówią o ogromnej roli programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia.


Jeśli uważasz, że w każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość uczyć się prawdziwej informatyki, oddaj swój głos tutaj.

|Strona domowa The Hour of Code|Forum|
Akcję w Polsce prowadzą: Maciej M. Sysło, syslo@ii.uni.wroc.pl, WMiI UMK, UWr, Anna Beata Kwiatkowska, aba@mat.umk.pl, WMiI UMK
Wykonano gros tłumaczenia, czasem tylko brakuje niektórych polskich liter i w części Farmer 2 trzeba przejść na wersję angielską, by móc rozwiązać zadania;-)

------------------


Akcję wspierają:

Subskrybuje zawartość